سامانه پیامک چیست؟

امروزه ممکن است تبلیغات های زیادی را ببینید که در آن از عناوین “سامانه پیامک” ، “سامانه پیامکی” ، “پنل اس ام اس”  استفاده شده باشد. آیا برایتان سوال پیش نیامده که سامانه های sms دقیقا چه کار می کنند؟
سامانه پیامکی در حقیقت محیطی است که شرکت ها و سایت های مختلف در اختیار شما قرار می دهند تا با استفاده از آن بتوانید پیامک ارسال و دریافت کنید .
شماره های ارائه شده در سامانه های پیامکی دقیقا مانند شماره موبایل شما قابلیت دریافت و ارسال را دارند ولی با این تفاوت که شماره های آن با 3000، 5000 و… شروع می شوند.
برای ارسال و دریافت از طریق این شماره ها باید با شرکت هایی که زیر مجموعه مخابرات هستند قرارداد بست. این شرکت عموما یک نام کاربری و کلمه عبور در اختیار شما قرار می دهد که با آن می توانید وارد سامانه شخصی خودتان شوید.
سامانه های ارسال پیامک علاوه بر قابلیت ارسال و دریافت معمولا امکانات اضافه تری مانند مسابقه پیامک ، نظر سنجی پیامکی و … را ارائه می کنند.
شرکت فنی مهندسی آی تی پرداز جز اولین شرکت های ارائه دهنده سرویس های پیامکی بوده و هم اکنون سامانه های ارائه شده این شرکت جز کامل ترین سامانه های ارسال پیامک می باشد.

صنوف و کسب و کارهایی که در ارسال پیامک کاربری بیشتری دارند:

1- مدارس میتوانند نمرات دانش آموزان را از طریق این سیستم به راحتی به موبایل های والدین دانش آموزان ارسال کنند.

2- هتل ها می توانند تبلیغات خود را بر روی موبایل ها ارسال کنند و تبلیغ کار خود را انجام دهند. پس از ورود یک مسافر به هتل، بر روی موبایل مشتری خود اس ام اس ارسال کنند و ورودش را به هتل تبریک بگویند.

3- دانشگاه ها می توانند نمرات دانشجویان را از طریق پیامک به اطلاع آنها برسانند.

4- آژانس ها می توانند ساعات پرواز و تورهای خود را به اطلاع مشتریان قدیمی یا جدید خود برسانند.

5- کارخانجات میتوانند در ایام خاص با ارسال پیامک بر روی موبایل های کارمندان و پرسنل خود بپردازند و به تبریک یا تسلیت ایام بپردازند یا از تلاشهای آنان قدردانی کنند.

6- شرکت ها میتوانند محصولات خود را به مردم از طریق اس ام اس معرفی کنند.

7- سالن های ورزشی می توانند در ارتباط با پرداخت شهریه با اعضای خود در ارتباط باشند.

8- آتلیه های عکاسی می توانند با ارسال پیامک به مشتریان قدیمی خود سالگرد ازدواج آنان را تبریک بگویند.

9- سالن های آرایش زنان می توانند با ارسال پیامک بر روی موبایل مشتریان خود آنان را از تخفیف های جدید خود با خبر سازند.

10- هیات های مذهبی می توانند تاریخ و ساعت و آدرس برپایی جلسات را در اختیار سایر اعضای جلسه برسانند.

11- دفاتر بیمه میتوانند به راحتی سررسید های بیمه را در فواصل زمانی مختلف به اطلاع مشتریان خود برسانند و از صرف هزینه های دیگر از جمله: تخصیص یک خط اختصاصی برای تماس تلفنی با مشتریان بیمه شده با صرف هزینه برای یک نفر که دائم به همه زنگ بزنند جلوگیری کنند. حتی می توانند از لحظه ای که یک مشتری در آن دفتر بیمه خود را تحت بیمه قرار می دهد برای سال آینده، اس ام اس را از الان تنظیم کنند تا همزمان با سررسید آن به اطلاع مشتری برسد .

12- مطب ها می توانند جهت یادآوری وقت (نوبت) پذیرش پزشک، یادآوری های دارویی و پزشکی خودکار از سامانه ها ارسال نمایند.

13- برنامه نویسان می توانند با اتصال به امکان وب سرویس سامانه برای مشتریان خود امکان ارسال و دریافت پیامک را مهیا نمایند.

تماس مستقیم با پشتیبانی:

09154903400 کارشناس فروش خانم بخشی