گاهی اوقات رایانه ها ارتباط با پرینتر ها را متوقف می کنند یا پرینتر “مسدود” می شود. این بسیار ناامیدکننده است زیرا ، پرینتر فقط در مواقعی که عجله دارید از آن استفاده می کند. یک پرینتر قطعات مکانیکی و الکترونیکی زیادی دارد که همه باید با هم کار کنند ، بنابراین جداسازی آن بسیار مشکل است و ممکنه مدتی طول بکشد.

نکته : از کاغذ بازیافتی در پرینتر استفاده نکنید زیرا ذرات داخل را می ریزد. اگر از کاغذی با کیفیت بالا که ریخته نمی شود استفاده می کنید ، نتایج بهتری خواهید گرفت و مشکلات تعمیر و نگهداری کمتری خواهید داشت.

در اینجا کارهایی که پرینتر شما انجام نمی دهد این است:

1 : به دنبال اتصال شل یا کابل آسیب دیده باشید. اگر یکی پیدا کنید ، این احتمالاً مشکل است.

2 : داخل چاپگر را بررسی کنید تا کاغذی گیر نکرده باشد.

3 : اگر کاغذ زیر صفحه یا غلتک مشاهده کردید ، چاپگر را از برق جدا کنید.

4 : کاغذ را به سمت خود بکشید.

برخی از چاپگرها دارای انتشار کاغذ به صورت دستی هستند. برای یافتن آن ، دفترچه راهنما را بررسی کنید علاوه بر این ، ممکن است بیش از یک صفحه در پرینتر گیر کرده باشد ، بنابراین مطمئن شوید که تمام صفحات را بیرون آورد ه اید.

5 : به تنظیمات موجود در نرم افزار چاپگر و درایورها نگاه کنید. اگر چیزی تغییر کرده است ، آن را به تنظیمات اصلی تغییر دهید.

6 : مطابق دستورالعمل های راهنمای تولید کننده ، چاپگر را تمیز و روغن کاری کنید. اگر کتابچه ها را پیدا نکردید ، چاپگر را به فروشگاه کامپیوتر ببرید یا خودتان به آنجا بروید و در مورد پرینتر راهنمایی بخواهید. معمولاً کارمندان آگاه خواهید یافت یا شخصی در بخش خدمات به شما کمک می کند.

7 : آخرین دستورات چاپ خود را حذف کنید.

8 : راه اندازی مجدد کامپیوتر: آن را به مدت 10 تا 15 ثانیه خاموش کنید و سپس آن را دوباره راه اندازی کنید.

پس از راه اندازی مجدد کامپیتور ، ممکن است یک پنجره بازشو دریافت کنید که از شما می پرسد آیا می خواهید کارهای منتظر چاپ را لغو کنید یا دوباره امتحان کنید – آنها را لغو کنید.

9 : دوباره سعی کنید چاپ کنید. نگران نباشید که چاپگر دستور را دریافت نکرده است. یکبار کافیست.

10 : خودآزمایی را روی چاپگر انجام دهید. کامپیوتر حتی لازم نیست که روشن شود. این کار را می توانید با هر چاپگر انجام دهید. خودآزمایی مشكل موجود در چاپگر را نشان می دهد و یک چاپ از لیست تنظیمات و خطا ها به شما ارائه می دهد. و تمام ویژگی های تراکم چاپ و کیفیت را نشان می دهد.

جوهر افشان و پرینترهای حباب دار دارای چاپگرهایی هستند که در حالی که جت های جوهر به تولید نقاط مختلفی می پردازند ، روی عقب و جلو حرکت می کنند. چاپگرهای لیزری دارای یک دیود ساطع کننده نور (LED) هستند که ردیف های چراغ را به طبل چاپ روشن و خاموش می کند. مانند دستگاه های کپی ، جوهر در کار نیست ، فقط تونر است.

اگر روکشی برای چاپگر خود ندارید ، هنگامی که از رایانه استفاده نمی کنید آن را تهیه کرده و روی آن بگذارید. با این کار گرد و غبار و هر چیز دیگری که در خانه شما شناور است را از پرینتر دور میکنید و عمر آن را طولانی.