کاغذ خردکن یکی از ماشین های اداری می باشد. با توجه به گسترش ادارات و شرکت ها و انجام امور اداری برای پیشبرد انواع مختلف کارها موجب افزایش کار کارمندان شده است. هم چنین اسناد و مدارکی که در ادارات و شرکت های مختلف تولید می شوند، حجم بالایی دارند. این اسناد به مرور ارزش و کارایی خود را از دست می دهند. نگهداری و بایگانی کردن این اسناد کار درست و عاقلانه ای نمی باشد. برای ازبین بردن این اسناد روش ها و راه های مختلفی وجود دارد. مثلا آن را مچاله کرده و در سطل زباله انداخت که این روشی مناسب نیست چون ممکن است دست افراد مختلف بیافتد و از آن سواستفاده نمایند. دستگاه کاغذ خردکن یک راه مناسب و معقول برای از بین بردن این اسناد و مدارک می باشد.

آیا واقعا شما به کاغذ خردکن نیاز دارید؟

چگونه کاغذ خردکن کار می کند؟

کاربرد و انواع کاغذ خردکن چیست؟

در هنگام خرید به چه مواردی باید توجه کرد؟

در صورت بروز مشکل برای  کاغذ خردکن چه باید کرد؟

اینها سوال هایی است که در این مقاله به آنها پاسخ می دهیم. همراه ما باشید.

آیا واقعا شما به کاغذ خردکن نیاز دارید؟ 

با توجه به نوع کسب و کار و تولید اسناد و مدارک در شغل خود و نیازسنجی برای داشتن این وسیله، می توانید آن را از مراکز فروش تجهیزات اداری تهیه نمایید. 

ما کاغذ خردکن هایی با ابعاد و سایز های مختلف برای مکان هایی مانند بانک ها، ادارات و شرکت ها و مراکز تجاری برای شما کاربران فراهم میکنیم.

چگونه کاغذ خردکن کار می کند؟

این دستگاه کاغذ یا سند را دریافت می کند و آن را به رشته های بسیار ریز یا به پودری از کاغذ تبدیل می کند. طوری که قابل استفاده و بازیابی نباشند. البته این وسیله تنها برای از بین بردن اسناد به کار نمی رود بلکه برای  کم کردن حجم بالای زباله های کاغذی استفاده می گردد. بعضی از مدل این دستگاه ها نیز CD و DVD و اطلاعات آن را از بین برده و خرد می کنند.

انواع کاغذ خردکن

کاربرد و انواع کاغذ خردکن چیست؟

امروزه کاغذ خردکن ها در ابعاد و کاربردهای های متنوعی تولید می‌شوند. در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

  • کاغذ خردکن رشته ای
  • کاغذ خردکن پودری
  • کاغذ حردکن صنعتی
  • کاغذ خردکن اداری

کاغذ خردکن رشته ای 

این دستگاه برای کاربران خانگی و اداره‌های کوچک که حجم کاغذ کمی دارند، استفاده می شود. مزیت این دستگاه این است که بسیار سریع‏ تر از انواع دیگر کاغذ خردکن ‏ها عمل می‏ کند. علاوه بر آن، خروجی این دستگاه‏ ها ضایعات کاغذی با کیفیت‏ تر نسبت به دیگر خردکن ها ایجاد می کند. نقطه ضعف این نوع از امحاء اطلاعات اسناد کاغذی، این است که امنیت پایین تری نسبت به کاغذ خردکن ‏های دیگر دارد.

کاغذ خردکن پودری

این دستگاه از سطح امنیت بالایی برخوردار است و کاغذها را به پودر تبدیل می کند. از آ جهت استفاده در سازمان‌های دولتی، شرکت‌ها و البته محیط‌های شخصی که مدارک بسیار مهمی برای از بین بردن دارند، مناسب می باشد. 

کاغذ خرد کن صنعتی

این دستگاه معمولاً در بانک‌ها و سایر سازمان‌ها و ادارات بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع کاغذ خردکن ها برای حجم بسیار بالایی از کاغذ استفاده می شوند و قیمت بالایی هم دارند. بهترین نوع برش برای کاغذ خردکن صنعتی، برش پودری است.

کاغذ خرد کن اداری

این دستگاه برای مصارف ادارات کوچکتر و یا خانگی استفاده می شود. به سه دسته کاربران با استفاده کم، کاربران با استفاده متوسط و کاربران با استفاده پرکار طراحی و تولید شده اند.

در هنگام خرید به چه مواردی باید توجه کرد؟

 انتخاب بهترین کاغذ خرد کن به نیازهای شخص شما بستگی دارد: سرعت، ظرفیت، زمان اجرا و امنیت آن (یا اندازه کاغذ های خرد شده که خروجی دستگاه است) را در نظر باید گرفت. به طور مثال یک دفتر کوچک ممکن است بخواهد که از یک خردکن سریع، که مقدار متوسطی کاغذ را همزمان خرد می کند استفاده کند. در حالی که یک دفتر بزرگتر که کاغذ های بیشتری برای معدوم کردن دارد، ممکن است از دستگاهی با ظرفیت و زمان بیشتر برای فرآیند خرد کردن کاغذ ها نیاز داشته باشد.

دفاتری نیز که حاوی اسناد بسیار حساس هستند، احتمالا به یک کاغذ خرد کن میکروکات (پودری) نیاز دارند، تا مدارک و اسناد محرمانه را پودر کرده و از بین ببرد.

فروشگاه آی تی پرداز دربردارنده انواع کاغذ خردکن در مدل ها و ابعاد مختلف می باشد برای خرید و اطلاعات بیشتر به دکمه تماس با ما در پایین صفحه مراجعه کنید.

تعمیرات کاغذ خردکن مشهد

تعمیرات کاغذ خرد کن با توجه به مکانیسم ساده این دستگاه شامل موارد محدودی چون تعمیر کاغذکش، تعمیر قطعات مکانیکی، تعمیر فن، تعمیر برد و در نهایت چرخ دنده‌های کاغذ خردکن می‌گردد. کارشناسان تعمیر پس از بررسی دستگاه اشکالات پیش آمده در Paper shredder را شناسایی کرده و جهت تعمیر آن اقدام می‌کنند.

تعمییرات انجام شده توسط کارشناسان آی تی پردازبر روی دستگاه کاغذ خردکن:

تعمیر فن کاغذ خردکن، تعمیر کاغذ کش، تعمیر قطعات مکانیکی، تعمیر برد کاغذ خردکن، تعمیر قطعات مکانیکی، سرویس کامل کاغذ خردکن و ساخت انواع چرخ دنده برای کاغذ خردکن ها.

شما کاربران گرامی می‌توانید در صورت مواجه با هر گونه اشکال در کاغذ خرد کن های مورد استفاده‌تان روی دکمه تماس با ما کلیک کرده و با بخش فنی مشاوره و کمک و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.