کیوسک اطلاع رسانی جهت ارائه خدمات الکترونیکی و معرفی اماکن، سازمان ها و شرکت ها به ارباب رجوع را دارا می باشد. طوری که با وجود کیوسک دیگر نیازی به صندوقدار برای پاسخگویی به مشتریان نیست. این وب کیوسک لمسی همانند یک رایانه می باشد البته با ظاهری نوین .

کیوسک اطلاع رسانی چیست؟

کیوسک اطلاع رسانی یک پل ارتباطی است بین انسان و کامپیوتر.

این کیوسک سیستمی است که اطلاعات لازم را در مکان های عمومی منتقل می کند. رایانه لمسی قفل شده ای می باشد که کاربران می توانند در یک وب سایت یا برنامه سفارشی پیمایش کنند تا در آن اطلاعات لازم را پیدا کنند، معامله خود را انجام دهند، داده های ضروری را وارد کنند و موارد دیگر. این سیستم نه تنها امکان خدمات موثرتری به مشتری را فراهم می کند، بلکه امور روزانه خدمات به مشتری را برای عملکرد بهتر شرکت ها تجزیه و تحلیل می کند. سیستم کیوسک اطلاع رسانی بسیار انعطاف پذیر است و در مناطقی که مشتری زیادی در آن وجود دارد، مناسب می باشد و همانند یک فروشنده عمل می کند. این سیستم اطلاعاتی را که مشتریان در جستجوی آنها هستند و یا برای آنها مفید است فراهم می آورد. برای سهولت بازدیدکنندگان، اطلاعات اساسی مانند جزوات یا بروشورها در مورد مناطق مورد علاقه، مکانهای پربازدید، جاذبه های محلی و موارد دیگر را نمایش می دهد.

این وب کیوسک قابل حمل بوده و رویکردی کاربر پسند برای نسل جدید به ارمغان آورده است. به طور کلی ، استفاده از کیوسک اطلاعاتی تعاملی روشی مدرن و موثر برای برقراری ارتباط با مخاطبان مورد نظر  است.

کیوسک اطلاع رسانی
کیوسک اطلاع رسانی چیست؟

چه چیزی در یک کیوسک اطلاع رسانی وجود دارد؟

اینجا جدا از نوع کارکرد و کاربرد وب کیوسک ها، بلکه همه کیوسک های اطلاع رسانی را مورد بررسی قرار می دهیم.

کیوسک اطلاع رسانی برای طیف گسترده ای از کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرد و در فروشگاه ها، فرودگاه، بیمارستان ها، شهرداری، شرکت ها، مراکز تجاری و تبلیغاتی محبوبیت بسیاری دارد.

اما چه چیزی در یک واحد کیوسک وجود دارد تا بتواند کار خود را انجام دهد؟

محفظه

این بدنه اصلی کیوسک است. کیوسک ها به هر شکل و اندازه ای ارائه می شوند و محوطه های آن می توانند بصورت استاندارد از قفسه های تولید شده توسط یک تولید کننده و یا کاملاً سفارشی طراحی شوند. در داخل باید فضا و اتصالات لازم برای نگهداری و محافظت از تمام اجزا و وسایل جانبی را داشته باشد. به طور معمول کابل هایی به صورت استاندارد در داخل کیوسک وجود دارد تا بتوان اجزای موجود در آن را با خیال راحت متصل و جدا کرد. محوطه کیوسک می تواند فضای تجاری و تبلیغاتی ارزشمندی را فراهم کند.

کنترل کننده کامپیوتر

این رایانه شخصی وظیفه کنترل نمایشگر و سایر وسایل جانبی را بر عهده دارد. بسته به نیاز کیوسک می تواند یک رایانه صنعتی با مشخصات بالا یا یک دستگاه ضریب شکل کوچک با قدرت کم باشد. رایانه شخصی می تواند کاملاً مستقل باشد و به صورت آفلاین کار کند یا می تواند برای تعامل با سرویس های آنلاین، نظارت و پشتیبانی از راه دور در شبکه داشته باشد.

اجزای داخلی یک کیوسک اطلاع رسانی

صفحه نمایش

بسته به الزامات عملکردی کیوسک، این صفحه می تواند یک نمایشگر ساده برای تبلیغات یا علامت های دیجیتالی باشد، یا می تواند یک صفحه لمسی تعاملی برای کاربران برای انجام وظایف روی کیوسک باشد. مانیتورهای رایانه استاندارد می توانند در یک محفظه ادغام شوند اما استفاده از صفحه نمایش های “بدون قاب” صنعتی معمول تر است. هنگامی که کیوسک استفاده نمی شود، صفحه می تواند دستورالعمل ها یا اطلاعاتی را نمایش دهد.

لوازم جانبی

این موارد سخت افزاری است که وظیفه خاصی را برای راه حل کیوسک انجام می دهد، به عنوان مثال وب کم ، دستگاه پرداخت، تراشه و پین یا پرینتر صدور رسید. آنها به طور معمول از ابتدا در محفظه مشخص و یکپارچه می شوند. بنابراین در صورت تغییر لوازم جانبی یا افزودن لوازم جانبی اضافی، باید به دقت در مورد طراحی محفظه فکر کرد.

نرم افزارهای سفارشی

هر کسب و کاری بر حسب نیاز خود و آنچه که کارش لازم می داند،  نرم افزارهایی بر روی این وب کیوسک ها نصب می کنند تا مشتریان از طریق آن مایحتاج خود را سفارش دهند. به طور مثال در یک رستوران هر کیوسک تاچ (اطلاع رسانی) به همراه نرم افزار رستوران ، به عنوان یک کیوسک سفارش غذا یا سلف اردر (Self order) میتواند به تنهایی نقش یک صندوقدار را ایفا کند با این تفاوت که خطاهای انسانی حذف، سرعت عمل افزایش و فضای کاملا خصوصی جهت انتخاب و سفارشی سازی غذا برای مشتریان بوجود می آورد.

خرید کیوسک اطلاع رسانی در مشهد

مطمئنا یکی از دلایل مهم و  استقبال زیاد شرکت ها، فروشگاه ها، رستوران ها و اشخاص از این کیوسک های هوشمند، علاوه بر جذاب بودن این محصول، قابلیت های فراوانی است که این کیوسک ها دارند. اما نکته مهم این است که این وب کیوسک ها در مواردی در قابلیت ها بایکدیگر تفاوت هایی دارند و کسب و کارهای مختلف باید کیوسک هایی را انتخاب کنند که بتواند به بهترین شکل  پاسخگوی نیاز آنها در کسب و کار مخصوص به آنها باشد. بنابراین با دانستن این شباهت ها و تفاوت های کیوسک ها می توان کیوسک اطلاع رسانی مناسب را انتخاب نمود.

 

خرید کیوسک اطلاع رسانی
خرید کیوسک لمسی
کیوسک اطلاع رسانی خود را از کحا بخریم؟

مزایای کیوسک اطلاع رسانی

کیوسک های اطلاع رسانی با امکانات فوق العاده و مجهز به نرم افزارهای سفارشی سازمان ها و مراکز با مزایای زیر در دسترس می باشد.

  • حذف کامل هزینه های چاپ و پخش بروشور
  • کاهش احتیاج به نیروی انسانی جهت اطلاع رسانی و تبلیغات
  • استفاده از فناوری های نوین جهت اطلاع رسانی و تبلیغات
  • عدم نیاز به کاغذ و حفظ محیط زیست 

فروشگاه آی تی پرداز در بردارنده کیوسک های اطلاع رسانی جهت ارائه خدمات کاری کسب و کار شما می باشد.

برای اطلاع از قیمت ها و خرید با کارشناس فروش آقای پدرام مختارنیا با شماره 09152253137 تماس حاصل فرمایید.