ریبون از جمله منابع و مواد مصرفی پرینترهای چاپ کارت می باشد. ریبون جوهر مخصوصی است که وظیفه چاپ بر روی کارت PVC را دارد. تیم آی تی پرداز در این مقاله انواع و اقسام ریبون کارت چاپ را برای شما بیان می کند. همراه ما باشید. 

ریبون پرینتر کارت

ریبون های چاپ کارت چگونه کار می کنند؟

پرینترهای چاپ کارت از نوارهای رنگی و سر چاپی گرم شده برای چاپ طرح های کارت بر روی کارت های پلاستیکی (PVC)  استفاده می کنند. اگرچه فناوری چاپ متفاوتی نسبت به پرینترهای جوهر افشان دارند، ولی باز هم می توان طیف وسیعی از رنگ ها را تنها با چند صفحه رنگی چاپ کرد!

ریبون های تک رنگ حاوی یک لایه تک رنگ هستند و فقط می توانند در آن رنگ بدون هیچ گونه سایه ای چاپ کنند. نوارهای تک رنگ برای چاپ متن و بارکد ایده آل هستند.

نوارهای رنگی انواع مختلفی دارند ، اما همه آنها از قالب بندی اولیه YMCK یکسان استفاده می کنند . اما این به چه معناست؟

  • زرد (Y)
  • مگنتا (M) سرخابی
  • سیان (C) فیروزه ای
  • سیاه (K)

یک ریبون YMCKO تمام رنگ را به علاوه یک روکش روی یک طرف کارت چاپ می کند.

حرف O در  این ریبون‎‎ ها نشان دهنده لایه خفاظتی است که نیاز به لمینتور را در کارت PVC را از بین می برد.

ریبون YMCKO علاوه بر مزایا و مقاومت بالایی نسبت به دیگر ریبون ها دارد، عمر چاپ کارت را افزایش می دهد و از محبوب ترین نوع ریبون ها  نیز می باشد.

روبان YMCKOK دارای یک پنل مشکی اضافی است که علاوه بر چاپ کامل رنگی در جلو ، مشکی تک رنگ را در پشت کارت چاپ می کند. از بین این دو نوع روبان اساسی ، می توانید نوارهای مخصوص بدون روکش (که در چاپ لمینت و انتقال معکوس استفاده می شود)  و موارد دیگر را نیز دریافت کرد. 

ریبون ها در انواع مختلفی عرضه می شوند که جنس، کیفیت و ماندگاری و ویژگی های منحصر به فرد دارند. توجه کنید که ریبون ها از لحاظ شکل ظاهری تفاوت چندانی با هم ندارند.

ریبون پرینتر فارگو Fargo

ریبون فارگو (Ribbon Fargo) جوهر های مخصوص پرینتر فارگو می باشد.

مواد مصرفی پرینتر ها با توجه به مدل و همچنین تکنولوژی چاپی که مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت هستند.  این ریبون ها به صورت مشکی و رنگی در مدل های مختلف در بازار موجود می باشد. یکی از بهترین ریبون های موجود در بازار و از معروف ترین برندها در صنعت چاپ به حساب می آیند.

این ریبون ها به دو بخش کره ایی و اورجینال تقسیم می شوند، که  قیمت ریبون بستگی به اورجینال و کره ایی بودن آن دارد.

ریبون مشکی فارگو
ریبون مشکی پرینتر کارت فارگو مدل 084060
ریبون رنگی پرینتر کارت فارگو مدل YMCK AN051
ریبون رنگی فارگو
ریبون رنگی پرینتر کارت فارگو مدل 084050 YMC

ریبون پرینتر هایتی Hiti

ریبون های هایتی از نظر متریال کیفیت و نوع رنگ با هم متفاوت هستند.

ریبون هایتی Ribbon Hiti از  پرفروش ‌ترین و رایج ترین ریبون های چاپ کارت می باشد. این ریبون‌ها بالاترین کیفیت و طول عمر را در میان دیگر ریبون‌ها دارد.

این ریبون ها به دو بخش کره ایی و اورجینال تقسیم می شوند، که  قیمت ریبون بستگی به اورجینال و کره ایی بودن آن دارد.

ریبون رنگی هایتی
ریبون رنگی پرینتر Hiti CS200 کره‌ای- 400 عددی
cs200-ymcko
ریبون رنگی پرینتر کارت هایتی مدل CS200 YMCKO
hiti-cs200k
ریبون مشکی پرینتر کارت هایتی مدل CS200K

ریبون زبرا Zebra

ریبون زبرا (Ribbon Zebra) در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد که بر حسب نیاز و تکنولوژی چاپ استفاده می گردد.این پرینترها فقط در پرینترهای برند زبرا قابل استفاده می باشد که با استفاده از آن‌ می‌توان بر روی تمامی کارت‌های PVC چاپ زد.

440-800015-768x768
ریبون رنگی پرینتر کارت زبرا کد 448-800015 اصلی
ریبون زبرا
ریبون رنگی پرینتر کارت زبرا کد 440-800015 اورجینال
ریبون پرینتر کارت زبرا
ریبون مشکی پرینتر کارت زبرا کد 101-800015

ریبون اولیس Evolis

ریبون اولیس (Ribbon Evolis) از برندهای محبوب مواد مصرفی است که مدل‌های متنوعی دارد و برای چاپ کارت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مدل فقط برای پرینترهای اولیس طراحی و تولید شده است و قادر به چاپ انواع کارت PVC با بالاترین کیفیت را دارد.

ریبون مشکی اولیس
یبون R 2011 اولیس پیل 4- مشکی/ کره ای
ریبون رنگی اولیس
ریبون رنگی اولیس EVOLIS YMCKO R3011- کره ای

ریبون نیسکا Nisca

ریبون نیسکا (Ribbon Nisca) اصلی‌ترین ماده مصرفی دستگاه چاپ کارت PVC نیسکا می باشد که فرآیند چاپ و کیفیت آثار چاپی به شدت به این قسمت وابسته است. یک چاپ ایده‌ آل با کیفیت بالا، نتیجه استفاده از ریبون اورجینال نیسکا برای چاپ کارت است.

نیسکا-PR5350
ریبون رنگی کارت پرینتر نیسکا /کره ای -مدل 5350- NISCA PR

ریبون هودو Hodoo

ریبون هودو (Ribbon HODOO) از منابع برای چاپ در پرینترهای چاپ کارت PVC برند هودو می باشد.ریبون‌های هودو در انواع متفاوتی وجود دارند که هریک مختص چاپ نوع خاصی از کارت‌ها است. این ریبون ها توسط شرکت هودو طراحی و تولید می شود و چاپی با کیفیت بالا و مناسب ارائه می‌دهد. 

ریبون مجیکارت Magicard

ریبون مجیکارت (Ribbon Magicard) برای استفاده در پرینترهای چاپ کارت مجیکارت می باشد. این ریبون قابلیت چاپ بر روی انواع کارت های PVC با ضخامت‌های گوناگون را دارا است. همچنین دارای قابلیت‌های چاپ مختلف و کیفیت متفاوتی نیز می باشد.

ریبون اسمارت

این ریبون جوهر اصلی پرینتر کارت اسمارت می باشد. برای کسانی که به دنبال راه حل چاپ دو طرفه هستند، مناسب است که می تواند جزئیات تمام رنگ را در یک طرف  و در طرف دیگر رنگ مشکی را چاپ کند. روبان هوشمند اسمارت دارای قابلیت چاپ تک یا دو طرفه رار دارد. چاپ دو طرفه یک روبان YMCKOK است به دلیل صفحاتی که در آن وجود دارد: رنگهای زرد، سرخابی، فیروزه ای و مشکی در جلو چاپ می شوند و پس از آن یک لایه نازک روکش و یک لایه دوم مشکی در پشت چاپ می شود، که نتیجه نهایی حداکثر چاپ 200 کارت با کیفیت بالا و تمام رنگی است که توسط چاپگر سری SMART  ایجاد می شود.

برای خرید هر یک از ریبون ها و اطلاعات بیشتر با شماره 09152253136 (کارشناس حسن زاده) تماس حاصل فرمایید.