صندوق فروشگاهی برای هر کسب و کار مبتنی بر محصول که به صورت روزانه معاملات زیادی انجام می دهد، یک امر ضروری و واجبی است. بسته به نیاز مشاغل ، صندوق فروشگاهی می تواند از اساسی ترین نیازها، با ویژگی های محدود ، تا یک سیستم فروش جامع (POS) با لیست طولانی از ویژگی ها باشد. اگر می خواهید تصمیم بگیرید که کدام نوع از صندوق ها برای کسب و کار شما مناسب می باشد، ما در اینجا چند مورد را برای شما شرح می دهیم که باید قبل از خرید در نظر بگیرید تا سیستمی مناسب برای خود پیدا کنید.

نکات مهم در خرید صندوق فروشگاهی

 خرید صندوق برای مدیران صرفه اقتصادی بسیاری دارد زیرا این سیستم  بازدهی خوب مالی و تسویه کامل امور کاری را براحتی انجام می دهد

 اندازه و نیازهای خود را بدانید

اولین چیزی که باید در نظر گرفت اینکه در حال حاضر کسب و کار شما چقدر بزرگ است و برای چند سال آینده پیش بینی شده است. شاید شما هزاران مورد با چندین بخش موجود داشته باشید. یا ممکن است فقط با چند ده مورد موجودی و یک مکانی کوچک ، عملیاتی کاملاً کوچکتر را دنبال می کنید.  بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که سیستم شما چه نیازهایی دارد. اگر کسب و کار شما با محصولات بیشمار نسبتاً گسترده است ، برای ساده سازی معاملات ، یک سیستم جامع فروشگاهی همراه با اسکنر بارکد و کدهای محصول خریداری کنید. همچنین اگر در آینده نزدیک رشد قابل توجهی پیش بینی  می کنید ، این گزینه خوبی است زیرا این سیستم مقیاس پذیری را ارائه می دهد. اگر ساده ترین موجودی کالا را داشته باشید ، فقط معاملات معدودی و نیازهای کلی شما کمتر باشد ، یک صندوق ساده تر احتمالاً کافی خواهد بود. 

به دنبال ویژگی های امنیتی باشید

ایمن نگه داشتن پول نقد ، چک و اطلاعات پرداخت الکترونیکی همیشه یک نگرانی است. به همین دلیل جستجوی برخی از ویژگی های اساسی امنیتی مهم است. یک کشوی قفل کننده اطمینان می دهد که افراد غیر مجاز نمی توانند به پول نقد و چک دسترسی پیدا کنند. همچنین ممکن است بخواهید یک صندوق پول نقد در نزدیکی آن نصب کنید تا مبالغ زیادی از پول بتواند با خیال راحت ذخیره شود. این باعث می شود مقدار وجه نقد ثبت شده شما از یک مقدار خاص فراتر نرود.  این امر می تواند مانع سرقت شود. همچنین ، یک ویژگی قفل باعث می شود طرفین ناخواسته از صندوق پول استفاده نکنند و به اطلاعات حساس پرداخت مشتری دسترسی پیدا نکنند.

مزایای ردیابی موجودی را کاوش کنید

اگر کسب و کار شما فقط موجودی محدودی دارد ، باید یک صندوق اصلی کافی باشد. در غیر این صورت ، هنگام برخورد با مقادیر زیاد موجودی ، می توانید از یک سیستم POS جامع تر با ویژگی ردیابی موجودی بهره مند شوید. این به طور خودکار معاملات روزانه را کنترل می کند بنابراین شما همیشه دقیقاً از تعداد کالاهای موجود مطلع هستید. این ویژگی به جای انجام دستی شمارش موجودی ، می تواند باعث صرفه جویی در وقت شود و از تمام شدن محصول خاصی جلوگیری کند.

گزینه های چاپ رسید را در نظر بگیرید.

مسئله دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که آیا شما می خواهید از صندوق فروش روبان حرارتی یا چاپ استفاده کنید. هزینه اولیه پرینتر حرارتی گران تر است اما می تواند در طولانی مدت صرفه جویی کند. از آنجا که آنها از گرما برای چاپ رسید استفاده می کنند ، شما مجبور نیستید به طور مداوم کارتریج جوهر جدید بخرید. پرینتر روبان چاپی ارزان تر می باشد و متن روی رسیدها واضح تر است ، اما هزینه کارتریج های جوهر را متحمل خواهید شد.

تصمیم بگیرید آیا می خواهید از خرده فروش یا فروشنده خرید کنید.

هنگامی که به دنبال یک صندوق فروشگاهی پایه با حداقل ویژگی ها هستید ، خرید در یک خرده فروشی معمولاً بهترین شرط شماست و ممکن است بتوانید یک ثبت نام با کیفیت را به صورت محلی پیدا کنید. در غیر این صورت ، جستجوی آنلاین باید گزینه های زیادی داشته باشد. برخی از صاحبان مشاغل حتی دست دوم خرید می کنند و مدل های دست دوم را با قیمت حتی پایین تر خریداری می کنند. اگر به دنبال یک سیستم POS پیچیده هستید ، خرید مستقیم از یک فروشنده هوشمندانه است. آنها باید چندین بسته و گزینه قیمت را برای تأمین نیازهای شرکت شما ارائه دهند.صندوق فروشگاهی

برای کمک به شما در انتخاب صندوق فروشگاهی متناسب با نیاز و بودجه کسب و کار خود ، به این دستورالعمل ها توجه کنید. پس از اجرا ، باید متوجه افزایش کارایی در عملیات روزانه و تسویه حساب سریعتر شوید. این به معنای بهره وری بیشتر و مشتریان شادتر است زیرا آنها می توانند معاملات را بدون مشکل انجام دهند.