دستگاه چاپ کارت فارگو

پرینتر چاپ کارت پی وی سی فارگو HDP5000 دارای تکنولوژی چاپ با وضوح بالاست. چاپ کارت تصاویر با کیفیت و افزایش دوام ماندگاری با حجم چاپ بالا را دارد. نحوه تمیز یا کلین کردن پرینتر Fargo HDP5000 امری ضروری و مهم است که در این مقاله توضیح می دهیم.

نکات برجسته پرینتر:

  • چاپ دورو کارت و با انتقال معکوس سریع جهت چاپ پشت کارت
  • سرعت بالا در چاپ کارت 
  • چاپ با وضوح و کیفیت بالا منجر به تصاویر واضح و دقیق می شود
  • اتصال اترنت داخلی برای استفاده چندین کاربر
  • کارت پرینتر دارای ضمانت و گارانتی می باشد.

حال می خواهیم در اینجا بدانیم

چه عواملی سبب کثیفی و آلودگی پرینتر شده و چگونه باید آن را تمیز کرد؟

عوامل زیادی از جمله گرد و خاک محیط اطراف پرینتر و کارت های گذاشته شده جهت چاپ، کثیف و دچار گرد و خاک می شود؛ طوری که این گرد و خاک سبب چاپ ضعیف و با کیفیت پایین کارت ها می گردد. برای حفظ کیفیت چاپ خوب، چاپگر Fargo HDP5000 را بهتر است به طور مرتب، حداقل بعد از هر 1000 کارت تمیز و سرویس نمود، زیرا عدم تمیز کاری به موقع و سرویس، به مرور سبب آسیب زدن به قطعات دستگاه و ضعیف چاپ کردن کارت ها می گردد.

عواملی که سبب آلودگی و کثیفی پرینتر می گردد

  • محل قرارگیری دستگاه
  • محل هایی که رطوبت بسیار بالایی دارند
  • کارت های pvc کثیف و آلوده
  • کلین نکردن دوره ای فارگو

محل قرارگیری دستگاه

محیط قرارگرفتن پرینتر فارگو بسیار مهم است. دستگاه را باید در محیطی قرار داد که فاقد آلودگی و گرد و خاک باشد. زیرا این گرد و غبار به مرور وارد پرینتر می شود و بر روی غلطک ها، سنسور، ریبون و فیلم قرار می گیرد و باعث چاپ ضعیف و اختلال در کارایی درست پرینتر می گردد.

برای جلوگیری و رفع این مورد بهتر است هر چند وقت یکبار پرینتر فارگو و محیط اطراف آن را تمیز نماییم.

محیطی که رطوبت بالایی دارد

اگر محیط استفاده شده پرینتر رطوبت دارد، هنگام استفاده نکردن از پرینتر و خاموش بودن آن کاوری بر روی دستگاه کشیده شود تا سبب آسیب به دستگاه و قطعات آن نگردد.

کارت PVC کثیف و آلوده

کارت های PVC مورد استفاده جهت چاپ، جهت برداشتن کارت ها باید از لبه های کارت گرفته شود تا لک و اثر انگشت بر روی کارت باقی نماند. این کارت ها فاقد لک، مو، پرز و … باشد تا چاپی باکیفیت ارائه دهد و هم چنین سبب صدمه به دستگاه نیز نگردد.

کلین نکردن دوره ای پرینتر

برای جلوگیری از آسیب و خرابی دستگاه، باید آن را بعد از اتمام هر ریبون و فیلم با پک های تنظیف و کلین و پد های الکلی، آن راتمیز نمود.

کلین کردن پرینتر Fargo HDP5000 چگونه انجام می شود؟

مراحل تمیز کردن چاپگر HDP5000:

ابتدا درب پرینتر را باز می کنیم و فیلم وریبون پرینتر و جایگاه ورودی کارت را بردارید. در را ببندید. کیت تمیز کردن پرینتر Fargo HDP5000 خود را باز کنید و از کارت های کلین پشت چسب دار برای تمیز کردن پرینتر استفاده می شود. بهتر است پرینتر را بعد از هر 1000 کارت چاپ گرفته شده، تمیز کنید تا کیفیت چاپ ثابت و بهتری داشته باشید. پشت چسب را از دو طرف کارت جدا کنید.

پرینتر را روشن کنید. پس از روشن شدن، کارت کلین را روی مخزن ورودی پرینتر قرار دهید. از کامپیوتر خود، روی منوی Start کلیک کنید و Devices and Printers را انتخاب نمایید؛ بر روی درایور کارت پرینتر کلیک راست کنید و گزینه Printing Preferences در منوی کادر محاوره ای کلیک نمایید.

در تب Card، روی دکمه Toolbox کلیک نمایید. تب Clean Printer را انتخاب کرده و روی دکمه Clean کلیک کنید. این روش، پرینتر و غلتک های چاپ کارت داخل دستگاه را تمیز می کند. هنگامی که کارت کلین از دستگاه خارج شود، این مرحله تمیز کردن کامل می شود. سپس کارت تمیز کردن الکل را بردارید. پنل جلویی را باز کنید. کارت بلند تمیز کردن الکل را در غلتک های ورودی قیف کارت قرار دهید.

کارت تمیز کردن را با یک دست در جای خود نگه دارید در حالی که دکمه Forward را به مدت 10 ثانیه نگه دارید. به نگه داشتن کارت در جای خود ادامه دهید و دکمه Back را به مدت 10 ثانیه نگه دارید. سپس با نگه داشتن دکمه Forward تا خروج کارت، کارت را از طریق چاپگر وارد کنید. منبع تغذیه چاپگر را قطع کنید. سپس سواب تمیز کننده هد چاپ را از بسته بندی آن جدا کرده و فشار دهید تا نوک آن اشباع شود. پنل جلویی را باز کنید و سواب را محکم به جلو و عقب در سطح سر چاپ پاک کنید. اجازه دهید تا خشک شود.

با پد تمیز کردن موجود در کیت تمیز کردن چاپگر، محفظه چاپگر و صفحه نمایش LED را تمیز کنید. از سایر پدهای تمیزکننده، اسپری ها یا حلال ها استفاده نکنید. وقتی خشک شد، ریبون، کارتریج های فیلم و قیف ورودی را دوباره نصب کنید و درب جلو را ببندید.  حال دستگاه شما آماده چاپ می باشد.