یکی از لوازم جانبی کامپیوتر پرینتر می باشد که دارای انواع و مدل های  مختلفی است : پرینتر های لیزری، پرینتر های حرارتی، پرینترهای جوهر افشان، پرینتر لیبل زن. که هر کدام تکنولوژی و مکانیزم خاص خود را دارا می باشند. در اینجا به پرینتر لیبل زن  اشاره کرده و آن را بررسی می کنیم.

دستگاه لیبل زن چیست؟

پرینتر لیبل زن یک پرینتر مخصوص است که برای چاپ لیبل (برچسب) استفاده می شود. که جهت چاپ بارکد، موجودی کارت و ورقه های پارگی قالب بندی شده می باشد. پرینترهای دیگر لیبل برای چاپ روی لایه های فیلم و فویل مهندسی شده اند.پرینترهای لیبلی با پرینترهای معمولی متفاوت هستند زیرا آنها نیاز به مکانیزم های تغذیه ویژه ای برای رسیدگی به فرایند چاپ دارند. این پرینترها جهت چاپ نیاز به جوهر ندارند و از طریق ریبون تغذیه می شوند.

لیبل پرینترها میتوانند دارای بدنه پلاستیکی یا بدنه فلزی باشند. پرینترهای لیبل زن از طیف گسترده ای از مواد لیبل، از جمله کاغذ و مواد پلیمری مصنوعی (“پلاستیکی”) استفاده می کنند. انواع مختلفی از مکانیسم های چاپ نیز استفاده می شود، از جمله لیزر و ضربه ، اما مکانیسم های پرینتر حرارتی احتمالاً رایج ترین آنها هستند. دو نوع پرینترهای حرارتی متداول وجود دارد. پرینترهای حرارتی مستقیم از کاغذهای حساس به گرما (مشابه کاغذ فکس حرارتی) استفاده می کنند. لیبل های حرارتی مستقیم با گذشت زمان (به طور معمول 6 تا 12 ماه) محو می شوند. اگر در معرض گرما، نور مستقیم خورشید یا بخارات شیمیایی قرار بگیرید، عمر آن کاهش می یابد. بنابراین، لیبل های حرارتی مستقیم در درجه اول برای کاربردهای کوتاه مدت مانند برچسب های حمل و نقل استفاده می شوند. از طرف دیگر، پرینترهای انتقال حرارتی از گرما برای انتقال جوهر از ریبون به روی لیبل برای چاپ دائمی استفاده می کنند. برخی ازپرنترهای انتقال حرارتی قابلیت چاپ مستقیم حرارتی را نیز دارند. استفاده از لیبل PVC می تواند باعث افزایش طول عمر لیبل شود همانطور که در لیبل های ایمنی صنعتی که امروزه در بیشتر بازار وجود دارد، دیده می شود.

این پرینترها به دو دسته صنعتی و رومیزی تقسیم می شوند. که هر کدام با توجه به ویژگی ها و کارکردی که دارند متفاوت می باشند. پرینترهای صنعتی در مراکز تجاری و تولیدی بزرگ، مراکز صنعتی و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. پرینتر های رومیزی نیز در فروشگاه ها و مراکز تولیدی کوچک استفاده می گردد.

 

پورت های لیبل پرینتر

درگاه های اتصال آن با یکدیگر متفاوت اند، که  در هنگام خرید باید به این نکته توجه شود که پرنتر خریداری شده شامل چه پورت هایی می باشد. این پورت ها شامل Universal Serial Bus (USB) , سریال RS-232 ، موازی (Parallel), اترنت (Lan) می باشند.

پرینترهای لیبل زن معمولاً با کامپیوترها ارتباط برقرار می کنند تا کارهای چاپی آن را پردازش کنند یا از طریق سیستم عامل داخلی خود به عنوان دستگاه های مستقل عمل کنند.

بیشتر بدانید

ریبون چیست؟

ریبون ها نوع خاصی از جوهر هستند. هر لیبل جوهر مخصوص به خود را دارد. این ریبون ها از نظر ظاهری همه شبیه به هم می باشند و فقط از نظر مواد تشکیل دهنده و کارایی و ماندگاری با هم متفاوت می باشند که این سبب می شود از نظر قیمت نیز فرق داشته باشند.

 • ریبون وکس
 • ریبون وکس رزین
 • ریبون رزین
 • ریبون سوپر رزینریبون-ها

که از میان این 2 مدل ریبون وکس عمر کمتری دارد و سریع با یک ناخن پاک می گردد. ریبون وکس رزین چاپ ماندگارتری دارد. ریبون رزین بهتر می باشد و ریبون سوپر رزین قابل شست و شو می باشد.

ریبون ها یکبار مصرف می باشند که بعد از استفاده رول کامل آن دور انداخته می شود.

لیبل چیست؟

لیبل شناسنامه هر محصولی و نماینگر نوع و ارزش آن می باشد. لیبل هر پرینتر بر اساس اندازه ای که عرض هد دستگاهشان جا داشته باشد توانایی و قابلیت چاپ دارند.برچسب-دو-ردیفه

چرا شما به پرینترهای لیبل زن نیاز دارید؟

با توجه به مزایا و ویژگی های عالی که این دستگاه ها دارند. ازجمله

 • بالا بودن سرعت چاپ
 • کم بودن هزینه چاپ
 • بادوام و عدم نیاز به شارژ و سرویس
 • نداشتن صدای اضافه و ناهنجار

می تواند گزینه خوبی جهت چاپ لیبل های اجناس و کالا ها باشد.

این لیبل زن ها کاربردهای فراوانی دارد و در بیشتر کسب و کارها از جمله رستوران‌ها، دستگاه‌های خود پرداز بانک‌ها (ATM)، دستگاه‌ نوبت دهی، تاکسی سرویس ‌ها وپیک‌ های موتوری، داروخانه ‌ها، سینماها، فروشگاه و… استفاده می شود. همین طور چون این لیبل زن به جوهر یا کارتریج احتیاجی ندارد، از نظر اقتصادی مقرون به‌صرفه تر  می باشد.

راهنمای خرید پرینتر لیبل زن

برای خرید پرینترهای لیبل زن باید به نکات و عوامل زیادی توجه نمود. اینکه ابتدا باید در نظر گرفت که برای چه کاری قرار است مصرف شود. که برای آن آیا نسخه صنعتی مدنظر می باشد یا نسخه رومیزی. همچنین برند آن نیز مهم می باشد. که اگر کاربر کار مقرون به صرفه تری خواسته باشد پرینتر SNBC U100t و L42 کار خوب و مناسبی می باشد. پرینترهای Gadex, Zebra, Bixolon, Haneywell نیز گزینه و انتخاب مناسبی می باشد. به ابعاد چاپ، توپ لیبل و ریبون آن را نیز در هنگام خرید پرینتر در نظر داشته باشید.

مرکز خرید انواع پرینترهای لیبل زن

شرکت آی تی پرداز دارنده انواع پرینترهای لیبل زن با برندها و مدل های مختلف صنعتی و رومیزی جهت انجام امور مشتریان را دارا می باشد.

 • پرینتر لیبل زن SNBC
 • پرینتر لیبل زن ZEBRA
 • پرینتر لیبل زن BIXOLON
 • پرینتر لیبل زن  HONEYWELL
 • پرینتر لیبل زن DELTA
 • پرینتر لیبل زن  REMO
 • پرینتر لیبل زن SEWOO
 • پرینتر لیبل زن GODEX
 • پرینتر لیبل زن EPSON

لیست قیمت پرینتر لیبل زن مشهد

درمجموعه ما قیمت ها با در نظر گرفتن منافع مالی مشتریان عزیز و همچنین محدودیت های مالی موجود، بیشتر از هزینه ها و کمتر از قیمت عادلانه در نظر گرفته شده است. چرا که خرید و تولید انبوه موجب کاهش هزینه ها و در نهایت کاهش قیمت خدمات می گردد. کالاهای موجود در آی تی پرداز از پرینتر های لیبل زن گرفته تا پرینتر های حرارتی، پرینترهای لیزری، پرنترهای صدور فیش و سایر اقلام مرتبط دارای تضمین قیمت می باشد. بدین نحو که قبل از خرید اگر با حفظ اصالت کالا قیمتی پایین تر از فروشگاه آی تی پرداز تهیه نمودید حتما جهت رفاه حال شما مد نظر خواهیم گرفت.