دستگاه پول شمار که از آن در سازمان ها، ادارات، بانک ها و غیره استفاده می شود. این دستگاه که سبب سرعت و دقت بالا در انجام کارها می گردد و هم چنین خطاهای انسانی را کاهش داده و سبب صرفه جویی در وقت می شود.

تاریخچه دستگاه اسکناس شمار

با افزایش خرید و فروش، استفاده از اسکناس ها، دستگاه هایی به نام اسکناس شمار ابداع شد که جایگزین روش شمارش قدیمی اسکناس ها قرار گرفت. اولین دستگاه پول شمار در سال ۱۹۵۸ توسط چی تیان سی ( Zhi Tian Sie ) اختراع شد. او یک بانکدار بود که این اختراع تا مدتی در خانه اش بدون استفاده مانده بود تا اینکه در سال ۱۹۸۰ در بریتانیا برای اولین بار معرفی و مورد استفاده قرار گرفت.

دستگاه پولشمار چیست؟

امروزه که سروکار مردم با صرافی ها، بانکها، فروشگاه ها و مراکز خرید زیاد است و مقدار زیادی پول بین آنها جا به جا می شود دستگاه های پول شمار به میان آمده و کار شمارش پول را انجام می دهند. این دستگاه ها به صرفه جویی در وقت کارمندان کمک می کند و راحت تر میتوانند به مشتریان رسیدگی کنند. همچنین جایگزینی شمارش پول با این دستگاه نسبت به روش های قدیمی و دستی مطمئن تر بوده و خطاهای حاصل از شمارش اشتباه پیش نمیاید.

دستگاه های پول شمار پیشرفت های زیادی نسبت به قبل تر دارد. در دستگاه های جدیدتر امکان تشخیص اسکناس ها و ارزهای تقلبی نیز وجود دارد که از مزیت های این دستگاه ها بشمار می رود و این کار را به کمک اشعه فرابنفش (UV) انجام می شود.

در این دستگاه ها امکان تعیین شروع شمارش به صورت اتوماتیک یا دستی نیز وجود دارد. در روش اتوماتیک اینگونه است که دستگاه پس از قرار دادن پول به صورت خودکار شروع به شمار می کند و در مدل دستی منتظر صدور دستور از طرف کاربر می باشد. در این دستگاه ها این امکان وجود دارد که عدد مورد نظر را وارد کرده تا به همان مقدار پول را بشمرد و جدا کند. برخی از دستگاه های پول شمار دارای نمایشگر دوم برای مشتری هستند تا مشتری بتواند اطلاعات روی مانیتور را ببیند. همچنین این قابلیت وجود دارد که اسکناس های شمرده شده را باهم جمع کند و نتیجه را روی صفحه نمایش دیجیتالی نشان بدهد. ظرفیت ورودی، سرعت شمارش و وزن و ابعاد در این دستگاه ها متفاوت است که باتوجه به نوع استفاده میتوان انها را انتخاب کرد.

انواع دستگاه های پول شمار

اسکناس شمارها در دو مدل رومیزی و ایستاده وجود دارند. پول شمارهای ایستاده نسبت به رومیزی گران تر است و استقامت بیشتری نیز دارد.

کاربرد مدل های ایستاده معمولا در بانک ها و ادارات دولتی است. برای جلوگیری از خراب شدن تسمه های مدل ایستاده آن را به گونه ای طراحی کرده اند که درگاه آن پس از شمارش به طور خودکار بسته می شود و از ورود گرد و خاک جلوگیری میکند. همچنین این دستگاه به گونه ای طراحی شده که موقع شمارش، هوا بین پول ها ردو بدل می شود و از چسبیدن انها به هم جلوگیری می کند.

دستگاه پول شمار رومیزی دارای دو مدل غلطکی و تسمه ای است و نسبت به مدل ایستاده دارای ابعاد کوچکتری است. مدل غلطکی به دلیل داشتن کیفیت بالاتر بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد.

ویژگی های دستگاه های پول شمار:

 • نمایش پیغامهای خطا
 • دارای کلید آزادکننده
 • دارای دکمه برنامه ریزی
 • دارای دقت کافی برای شمارش پول های کهنه و مرمت شده
 • امکان شمارش یورو و دلار با دکمه (MG1و MG2)
 • قابلیت تشخیص اسکناس و ارزهای جعلی بدلیل وجود سنسور ماورابنفش
 • پاکسازی اسکناس بدلیل وجود باکتری ها و آلودگی بر روی اسکناس

نکات مهم در هنگام خرید دستگاه پولشمار

 • انتخاب دستگاهی با سرعت مناسب برای انجام سریع کارها
 • توجه به میزان ظرفیت ورودی دستگاه
 • وجود امکان تشخیص جعلی بودن اسکناس ها و تشخیص پول های بهم چسبیده
 • توجه به سایز و ابعاد دستگاه متناسب با فضای درنظر گرفته شده
 • وجود نمایشگر دوم برای مشتری
 • انتخاب دستگاهی که صدای آزاردهنده ای نداشته باشد

دستگاه شمارش آی تی پرداز یکی از محبوب ترین دستگاه های تقاضا و ارزان شمارش در مشهد می باشد.

شرکت آی تی پرداز دارنده انواع مختلف دستگاه پول شمار می باشد. هم چنین علاوه بر آن تعمیرات  خرابی این دستگاه ها را نیز انجام می دهد. جهت اطلاعات بیشتر دکمه تماس با ما را کلیک کرده و با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید. 

نقشه مکانی شرکت آی تی پرداز