صفحات لمسی در زندگی روزمره به طور فزاینده ای رایج شده اند. تلفن های همراه، رایانه ها و حتی اتومبیل ها برای عملکرد صحیح به فناوری صفحه لمسی بستگی دارند. داشتن صفحه کلید یا ماوس فیزیکی اکنون منسوخ شده به نظر می رسد و صفحه های لمسی به فناوری بصری تری برای مصرف کنندگان تبدیل شده است. ناگفته نماند، صفحه های لمسی باعث صرفه جویی در فضا می شوند و نگهداری آنها نیز آسان تر است، بنابراین منطقی است که به فناوری برتر تبدیل شوند.

قبل از تعیین اینکه کدام نوع مانیتور صفحه لمسی برای کدام تجارت و کسب و کار مناسب می باشد، ابتدا باید به موارد زیر فکر کرد:

  • ارتباط مشتریان با این فناوری چگونه خواهد بود؟
  • آیا همانند صنعت رستوران سازی، در محیط سخت تری استفاده می شود و در معرض دید عموم قرار می گیرد؟
  • اندازه صفحه نمایش آن 10 “یا 17” در فضای کاری شما مناسب تر است؟ 
  • آیا برای جلوگیری از درهم ریختگی سخت افزاری و کابل به یک سیستم جمع و جورتر در یک مکان برای مناطق کوچکتر نیاز دارید؟

صفحه های لمسی انواع مختلفی دارند. در این مقاله اصول دو تا از محبوب ترین انواع نمایشگرها مورد بحث قرار خواهد گرفت.

1. صفحه های لمسی مقاومتی

یک صفحه نمایش لمسی مقاومتی با دو لایه فلزی انعطاف پذیر پوشانده شده است که هرچند کمی از هم جدا شده اند. وقتی کسی صفحه را لمس می کند، دو لایه با هم فشرده می شوند و به کامپیوتر اطلاع می دهد. یکی از بهترین موارد در مورد صفحه لمسی مقاومتی این واقعیت است که می توان تقریباً از هر جسمی برای لمس صفحه استفاده کرد. از آنجا که صفحه با فشار دادن لایه ها روی هم کار می کند، هر چیزی با نوعی نقطه (قلم، ابزار، انگشت دستکش و غیره) می تواند کار کند.

نکته کلیدی دیگر در مورد صفحات مقاومتی این است که بسیار مناسب هستند. مواد به کار رفته در ساخت آنها نسبتاً ارزان بوده و باعث محبوبیت این فناوری شده است.

2. صفحه های لمسی خازنی

صفحه لمسی خازنی جفت شدن یک عایق و یک هادی است. از آنجا که بدن انسان نیز می تواند الکتریسیته را هدایت کند، لمس صفحه منجر به تغییر بار الکتریکی صفحه می شود. سپس از محل این تغییر برای تعیین محل لمس صفحه استفاده می شود. برای اینکه صفحه لمس را به درستی تشخیص دهد، باید از انگشت برهنه یا قلم مخصوص استفاده شود.

صفحات خازنی به طور کلی گران تر از صفحه های مقاومتی هستند. اما قیمت آنها چندان زیاد نیست. با این حال ، طول عمر آنها بیشتر از صفحه های لمسی مقاومتی است.

یک نکته: استفاده از مانیتورهای خازنی در محیط هایی مانند میله ها، جایی که کارمندان ممکن است هنگام استفاده از صفحه لمسی دست خیس داشته باشند، توصیه نمی شود. در این حالت، این لمس را “مشاهده” می کند، اما ماوس به مکانی غیر از جایی که لمس می کنید حرکت می کند.

اکنون که درباره هر نوع صفحه نمایش اطلاعات بیشتری دارید، فراموش نکنیم که ویژگی های مربوط به سخت افزار مرتبط را نیز در نظر بگیریم. این عناصر مهم برای جستجوی آنهاست که می تواند به کار شما در انجام کار موثرتر کمک کند:

– رابط های لمسی سریال و USB

– مدیریت عالی کابل

– منبع تغذیه خارجی که در پایه پنهان شده است

– گزینه های نمایش مشتری MSR و عقب

نمایشگرهای لمسی مقاومتی و خازنی هر کدام نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند. قیمت قطعاً در مورد صفحه های لمسی مهم است، اما همیشه باید از قابلیت استفاده برخوردار باشد. تعیین اینکه چه کسی ممکن است از صفحه های لمسی شما و همچنین مکان نمایشگر صفحه لمسی شما استفاده کن ، مهم می باشد.

اندازه نیز فاکتور مهمی است. اگر صفحه نمایش خیلی کوچک باشد، از آن چشم پوشی می شود. اگر صفحه بیش از حد بزرگ باشد، ممکن است شگفت انگیز به نظر برسد. یافتن صفحه لمسی مناسب نه تنها می تواند یک نیاز “مطلوب” را برآورده کند، بلکه می تواند به رستوران یا خرده فروشی شما جلوه و احساس مدرنی بدهد. پس از بررسی این نیازهای تجاری، باید بتوانید نوع صفحه لمسی که برای شما مناسب است را شناسایی کنید.

اگر هنوز مطمئن نیستید، همیشه هوشمندانه است که از فروشنده سخت افزار فروشگاه ها کمک های لازم گرفته شود.