امروزه اکثر افراد علاوه بر داشتن کسب و کار خود در فضای فیزیکی تلاش می کنند  که در فضای مجازی هم کسب و کار خود را توسعه دهند. یکی از ابزار های خوب و مناسب برای توسعه وب سایت، وردپرس می باشد. وردپرس یک سیستم سایت ساز منبع باز می باشد که امکانات کافی برای راه اندازی یک وب سایت را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد.

در هنگام طراحی سایت بایستی به یک سری نکات توجه داشت که در زیر به چند مورد از آن می پردازیم و هر کدام را توضیح می دهیم.

 سایت یکی از استراتژی های مهم هر کسب و کاری می باشد . هر کسب و کاری با داشتن سایت یک مرحله از سایر رقبا خود جلوتر است. سایت یکی از عوامل اساسی در رشد و پیشرفت هر کسب و کار و معرفی آن به عموم مردم  و افزایش بهره وری آن می گردد. 

طراحی سایت خود را ریسپانسیو انجام دهید:

یکی از اصول جذب کاربر و سئو خوب سایت، ریسپانسیو بودن سایت می باشد. سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا از اصول اولیه و مهم در طراحی وب سایت می باشد. امروزه بیشتر مخاطبین شما برای وب گردی از گوشی همراه استفاده می کنند. پس بهتر است وقتی سایت شما را باز می کنند تا مطالب را بخوانند با ظاهر مطابق با سایز گوشی خود مواجه شوند. ریسپاسیو بودن سایت این امکان را می دهد که سایت خود را در گوشی مخاطبین شما جای گیرد و سایز عناصر سایت بهم نریزد.

ریسپانسیو بودن سایت

سئو سایت را بالا ببرید :

برای اینکه در سرچ های گوگل کاربران رتبه های مناسب و بهتری ارائه دهید بهتر است که روی سئو سایت به خوبی کار شود. 

یکی از نکاتی که در امر سئو باید دقت زیادی داشت، این هست که باید صبر داشته باشید. وقتی کسب و کاری به تازگی راه اندزای شده است زمان زیادی لازم دارد تا بتواند مشتری خود را جذب کنید.

سئو بالای سایت

طراحی صفحات مورد نیاز :

برای هر وب سایت بهتر است تعدادی صفحه طراحی شود. طراحی صفحات مختلف در دسترسی کاربر به هدف و مقصد او کمک خوبی می کند.

برخی از صفحات مورد نیاز :

 1. صفحه تماس با ما : طراحی این صفحه به کاربر کمک می کند تا راه های ارتباطی با شما را بهتر پیدا کند. شما در این صفحه می توانید از نقشه های گوگل نیز استفاده کنید. همچنین می توانید از یک فرم برای ارسال درخواست استفاده کنید. 
 2. صفحه درباره ما : طراحی این صفحه به مخاطبین کمک می کند تا اطلاعات خوبی را از کسب و کار شما پیدا کند. همچنین می تواند در کاربر یک حس اعتمادی نسبت به کسب و کار ایجاد کند.
 3. صفحه نمونه کار : در این صفحه شما نمونه کار های خود را قرار می دهید. یکی از اولین مواردی که توسط مشتریان بررسی می شود. نمونه کار های شما می باشد. 
 4. صفحه فروشگاه : اگر شما قصد فروش یک سری محصولات در وب سایت خود را دارید می توانید این صفحه را ایجاد کنید. که بهترین افزونه برای این کار woocommerce می باشد. شما با استفاده از این افزونه می توانید یک فروشگاه کاملا حرفه ای در وب سایت خود داشته باشید.

امنیت وب سایت :

یکی از پارامتر های مهم در هنگام ورود به دنیای مجازی امنیت است. شما وقتی که یک محیط  فیزیکی برای کسب و کار خود راه اندازی می کنید. سعی می کنید تا با ایجاد قفل و کلید رمز دار و … امنیت فضای فیزیکی کسب و کارتون رو حفظ کنید. فضای مجازی هم به همین صورت هست. شما باید مراقب باشید تا اطلاعات شما به سرقت نروند. یا افراد خرابکار سایت شما را متوقف نکنند. یا اگر سایت شما بهم ریخت باید از سایت بک آپ داشته باشید تا بتوانید مجدد سایت را بازگردانی کنید. پس باید حواستان جمع باشد و نکات امنیتی را رعایت کنید.

برخی از نکات مورد نیاز در حفظ امنیت :

 • بروز نگه داشتن وردپرس
 • استفاده از افزونه های امن و موجود در مخزن وردپرس
 • استفاده از هاست مورد اطمینان
 • تغییر جایگاه و دسترسی فایل wp-config.php
 • استفاده از پیشوند در جداول دیتابیس و رمز قوی برای دیتابیس
 • بک آپ هفتگی و روزانه از سایت
 • و ….
امنیت بالای سایت

طراحی سایت توسط تیم آی تی پرداز :

تا اینجا توضیحاتی در رابطه با طراحی سایت داده شد. ما در مجموعه تیم آی تی پرداز تمام موارد مورد نیاز یک سایت را انجام می دهیم. همچنین شما با برون سپاری سایت خود می توانید با خیال جمع و اطمینانی کامل به بخش های دیگر کسب و کار خود برسید.

با توجه به توضیحاتی که در بالا داده شد. متوجه شدیم که انجام طراحی سایت نیاز به تخصص دارد تا در کنار راه اندازی سایت مواردی مثل امنیت سایت هم به خوبی پوشش داده شود.

برای مشاوره و سفارش سایت با کارشناسان این بخش در تماس باشید. 

زهرا رجائی        09210359881

ملیحه بخشی      09154903400